تفاوت برگه و نوشته وردپرس چیست ؟

قسمت هفتم دوره پایه آموزش وردپرس : فرق بین برگه و نوشته در وردپرس

درود و عرض ادب فراوان خدمت همراهان پانی دیزاین. امروز با هفتمین قسمت از آموزش بیسیک وردپرس در خدمت شما عزیزان هستیم تا با هم تفاوت های میان برگه و نوشته را در وردپرس بررسی کنیم. تا پایان با ما همراه باشید.

تفاوت برگه و نوشته در وردپرس

در ابتدا که وردپرس را نصب می کنید ، در پنل ادمین یا پیشخوان شما دو بخش نوشته ها و برگه ها ظاهر می‌شود ؛ خیلی از کاربران جدید نمی دانند تفاوت بین برگه و نوشته در چیست؟ نوشته‌ها و برگه‌های وردپرس تفاوت‌های کوچک و در عین حال بسیار مهمی دارند؛ عموما این تفاوت‌ها به چشم نمی‌آیند. فکر میکنم بهتر است ابتدا برگه‌ها و نوشته‌ها را به شما توضیح دهیم و درنتیجه به یک جمع‌بندی کلی برسیم.

نوشته وردپرس چیست؟

نوشته‌های وردپرس اغلب برای اطلاع‌رسانی ، اخبار و به‌ روزرسانی سایت استفاده می‌شوند. با استفاده از نوشته‌ ها می‌توانید یک مطلب جدید را در سایت خود منتشر کنید. مثلا نوشته ای که دقیقا مشابه مقاله‌ای است در حال خواندن آن هستید. نوشته‌ها یک زمان انتشار و به ‌روزرسانی دارند. یعنی محتوا بر اساس زمان از آخرین مطلب تا اولین پست نوشته شده به شما نمایش داده می‌شود. درواقع محتوا ، زمان محور است.

نوشته‌ها معمولا توسط کاربران در شبکه‌های اجتماعی منتشر می شوند. درنتیجه قابلیت اشتراک ‌گذاری پست در شبکه‌های اجتماعی را دارند. نوشته‌ها با استفاده از دسته‌بندی‌ها و برچسب‌ها مدیریت می‌شوند. پس می‌توانید با استفاده از این دو بخش، آن‌ها را ساماندهی کنید. نوشته‌ها به‌صورت پیش ‌فرض قابلیت انتخاب و نمایش نویسنده را دارند. همچنین نوشته‌ها باعث افزایش مشارکت کاربران با استفاده از دیدگاه‌ها (نظرات سایت) می شوند.

برگه وردپرس چیست ؟

در قسمت بعدی آموزش پانی دیزاین به صورت کامل درباره برگه های وردپرس توضیح خواهیم داد ؛ برگه‌ها نوعی از نوشته‌های وردپرس هستند که عموما برای استفاده به‌عنوان یک صفحه ثابت در سایت، استفاده می‌شوند. صفحاتی مثل درباره ما ، تماس با ما ، نمونه کارها ، سبد خرید ، پرداخت و…

در اغلب اوقات این صفحات نیازمند به روزرسانی نیستند ، پس زمان محور نیستند. اما ممکن است در طول سال چند بار آن‌ها را آپدیت کنید. برگه‌ها نیازی به اشتراک ‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی ندارند. با وجود اینکه در سئوی سایت شما بی تأثیر نیستند اما تأثیر چندانی به نسبت نوشته‌ها ندارند. برگه‌ها قابلیت انتخاب دسته‌ بندی و برچسب زدن ندارند. اما با استفاده از قابلیت سلسه‌ مراتبی کردن آن‌ها می‌توانید برگه را به زیر مجموعه برگه دیگری اضافه کنید. درواقع می توانید یک برگه را بعنوان والد برگه دیگر انتخاب نمایید. غالبا نویسنده برگه‌ها در سایت نمایش داده نمی‌شود. همچنین قابلیت درج نظر و مدیریت نظرات را ندارند.

نتیجه گیری تفاوت برگه و نوشته وردپرس

  • نوشته‌ها قابلیت درج دیدگاه یا نظرات را دارند اما برگه‌ها خیر.
  • نوشته‌ها توسط نویسنده منتشر می‌شوند و نویسنده آن‌ها در سایت نمایش داده می‌شود اما برگه‌ها خیر.
  • نوشته‌ها با برچسب و دسته‌بندی مدیریت می‌شوند اما برگه ‌ها با استفاده از سلسه ‌مراتب و والد دهی.
  • نوشته‌ها بر اساس زمان مدیریت و منتشر می‌شوند اما برگه‌ها معمولا ثابت هستند و ساختار زمانی ندارند.

نتیجتا به این نکته پی می بریم که برای مقالات سایت از بخش نوشته‌ها و برای مدیریت صفحات ثابت سایت از برگه‌ها باید استفاده کرد. در پایان از اینکه با ما همراه بودید تشکر میکنم و امیدوارم مطلب به روشنی و واضح آموزش داده شده باشد. نظرات و پیشنهادات شما را با کمال میل پذیرا هستیم. روزگار خوش 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 8 =